واگذاری مدارس به حوزه‌های علمیه؟!!

بدون شرح!!(تابناک)

در خبرهای متناقض اعلام شد آموزش و پرورش در نظر دارد 4200 مدرسه را به حوزه واگذار کند، به طوری که از هر 700 منطقه آموزش و پرورش کشور، شش مدرسه در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه به تفکیک جنسیت به این منظور انتخاب خواهند شد. مالکیت این مدارس کماکان در اختیار دولت است و حوزه در تعیین محتوای پرورشی آنها نقش خواهد داشت.
به گزارش ایلنا، این مدارس تحت عنوان «مدارس قرآن محور و عترت محور» مدل یک تحول اساسی در بدنه آموزش و پرورش کشور خواهند بود.
اما روز گذشته دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به تصویب آیین‌نامه واگذاری مدارس وابسته گفت: به تازگی در چندین استان کشور حوزه‌های علمیه مدیریت برخی مدارس را بر عهده گرفته‌اند.
حجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم درمورد واگذاری مدیریت مدارس به حوزه‌های علمیه از سوی وزارت آموزش وپرورش در چه مرحله است، گفت: زمینه همکاری‌های حوزه‌های علم و آموزش وپرورش گسترده است و موضع آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه همکاری دوجانبه و نه تنها همکاری صرف یک نهاد است. در حال حاضر بعضی از حوزه‌های علمیه در استان‌های کشور و شهر قم مدیریت مدارس کشور را بر عهده گرفته‌اند. حوزه‌های علمیه به خصوص در تهران و قم در قالب مجوزی که از آموزش و پرورش گرفته‌اند به مدیریت مدارس می‌پردازند و در مجموع مدیریت و عملکرد موفقی داشته‌اند.
ذوالعلم در ادامه با اشاره به اینکه اخیرا آیین‌نامه تاسیس مدارس وابسته در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده است، که به موجب آن نهادها و ارگان‌هایی همچون حوزه‌های علمیه می‌توانند در صورت کسب شرایط لازم مدیریت مدارس را بر عهده بگیرند، گفت: این اقدام در جهت سیاست‌های کلان آموزش و پرورش صورت گرفته است و حوزه‌های علمیه قطعا از جمله نهادهایی است که حتی از قبل از انقلاب هم با توان خود نقش مهمی در مسائل آموزش داشته‌اند و امروز هم با توجه به اینکه بستر فعالیت‌های حوزه‌های علمیه مناسب‌تر است. در آیین‌نامه مدارس وابسته استثنایی برای هیچ گونه از بخش‌ها و ارگان‌ها لحاظ نمی‌شود. حوزه‌های علمیه کارکردهای بسیاری در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و تربیتی دارند که می‌توانند در جریان تعلیم و تربیت کشور موثر باشد.
ذوالعلم در مورد تعداد مدارس واگذار شده به حوزه‌های علمیه و صحت خبر واگذاری چهار هزار مدرسه گفت: وقتی که بحث واگذاری چهار هزار مدرسه مطرح شد، فهمیدیم منشا آن چه بوده است و اصل قضیه چه بوده اما اصل بر این است که زمینه سازی این بحث برای همه ارگان‌ها فراهم شود.
ذو علم در حالی خبر واگذاری مدیریت مدارس به حوزه‌های علمیه را در قالب آیین‌نامه واگذاری مدارس وابسته در جمع خبرنگاران مطرح کرد، که هنوز آیین‌نامه واگذاری مدارس وابسته به تأبید محمود احمدی نژاد نرسیده اس

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

شادزی
/ 4 نظر / 33 بازدید
محمدرضا طاهري

موزه ی هنرهای معاصر تهران به مناسبت برپایی نمایشگاه آثار نقاشی سهراب سپهری برگزار می کند: "همایش بررسی شعر و اندیشه های ادبی سهراب سپهری" باحضور: دکتر مرتضی کاخی , استاد ساعد باقری , سعید بیابانکی , محمد صالح علا , دکتر کاووس حسن لی , دکتر عبدالرضا مدرس زاده , افشین علا , محمد رمضانی فرخانی , آرش شفاعی , مریم جعفری آذرمانی , مهدی مظفری ساوجی و دیگر صاحبان شعر و ادب و همچنین هنرمندان بزرگ هنرهای تجسمی , موسیقی و تئاتر... به همراه اجرای قطعات موسیقی کلاسیک از اشعار سهراب سپهری... ... زمان: سه شنبه 10 آذرماه 1388 - ساعت 15 مکان: خیابان کارگر شمالی - جنب پارک لاله - موزه هنرهای معاصر تهران ... ضمنا به دليل فشردگي برنامه ها بخشي از سخنراني ها از ساعت 9 الي 12 صبح برگزار مي گردد.

ناهید

هله ای کیا نفسی بیا درعیش راسره برگشا این فلان چه شد آن فلان چه شد نبود مراسرماجرا نهلد کسی سرزلف او نرهدکسی زچنین لقا نکندکسی زخوشی سفر نرودکسی زچنین سرا بهل این همه بده آن قدح که شنیده ام کرم شما قدحی که آن پردل شود بپرد دلم به سوی سما خمش این نفس دم دل مزن که فدای تو دل وجان ما

لی لی

شازده بزرگ مستحضرند کما قال در آن روز تاریک بی چراغ اینها دوای درد نیست خدا بیامرزد میرزا حسن رشدیه را که امروزه روز بر گور پدر خویش می خندد

حامد داراب

علی حاتمی ساموئل بکت یدالله رویایی آنتونن آرتو در رویای بابل دو قدم اینور خط آندری بوچلی پاریس با کفشهای کتانی سفید آپارتمانهای رومن پولانسکی و محاکمه مسعود کیمیایی در خیابان جن گیر رومئو و ژولیت آگا ممنون شمردن ستاره های شب بادبادکها بر خاک تراژدی با کمدی اضافه حرف یکی مانده به آخر ما دیگه به چیزی نمیخندیم(ديدگاه خود را بيان كنيد) شعر و سينما به روز است پيوست:: وبلاگ www.ashkemashogh.blogfa.com به دليل اينكه مديران بلاگفا اطلاعات شخصي وبلاگ نويسان را به نيروهاي سرکوبگر واگذار كردند از اين سرويس به سرويس blogspot منتقل شد باشد كه رستگار شوند . بدين منظور از تمامي دوستاني كه حامد داراب را لينك نموده اند در خواست ميشود آدرس لينك را به : www.hameddarab.blogspot.com تغيير دهند . باتشكر .